Besedy na téma "Tak jde čas"

Čas a orientace v něm je pro žáky ZŠS velmi důležitou a obtížnou oblastí, proto letos věnujeme větší pozornost času a volíme aktivity přiměřené dětem.

Dne 7. 2. 2017 jsme mimo jiné navštívili knihovnu v Poštorné. Paní knihovnice se na děti velmi hezky připravily, zajímavým vyprávěním o Medvídkovi Pú a jeho kamarádech byla dětem připomenuta všechna roční období, včetně měsíců. Bylo dobře, že se i žáci sami podíleli na plnění úkolů a umísťovali znaky období na patřičná místa.

Dne 21. 3. 2017 jsme se opět vypravili do knihovny. Času byla věnována i druhá beseda. Tentokrát se děti rozpovídaly o tom, jak probíhá jejich den, co všechno je během dne čeká a nemine. Příběhem o zvědavém sluníčku byly dětem připomenuty všechny dny v týdnu, dny pracovní i volné. Loutková pohádka Chaloupka na vršku nám připomenula přícházející jaro s jeho zvyky a tradicemi.

Beseda byla zpestřena i tím, že si děti mohly půjčit a prohlížet knihy. Někdo volil knihy o zvířátkách, jiný se zaměřil na dinosaury či techniku. Kdo nechtěl číst knihu, skládal pohádkové puzzle. Ani se nám nechtělo loučit s tímto milým prostředím, ale jinak to nešlo.

Oběma knihovnicím jsme za příjemná dopoledne moc poděkovali a už dnes se těšíme na další podobná setkání.

Fotografie z těchto akcí si můžete prohlédnout v naší fotogalerii, a nebo zde.