" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Mateřská škola a základní škola Břeclav, Herbenova, příspěvková organizace

zřizovaná Jihomoravským krajem

Aktivity Herbenova

Před prázdninami

Před ukončením školního roku navštívili žáci osmého a devátého ročníku několik výstav v našem městě. Nejprve jsme se vydali s baterkami tajemnou noční krajinou mezi sovy, netopýry, lvy, srnky a mnoho dalších zvířat. Prohlídka byla podbarvena projekcí s obrázky a rozličnými zvuky z přírody. Poté naše kroky zamířily do synagogy, kde jsme mohli na více než 250 fotografiích porovnat minulou tvář Břeclavi se současností. Nakonec nás čekala v prostorách Galerie v podkroví v Lichtenštejnském domě  expozice, která byla věnována  lidové zbožnosti na Slovácku. Prohlédli jsme si předměty ze sbírek břeclavského, mikulovského a strážnického muzea. Ve druhém poschodí žáky velmi mile překvapily miniatury zámečku Pohansko, zámku v Lednici a ve Valticích, Minaretu, zámečku Belveder a další známé stavby v našem okolí.

Fotografie z těchto akcí si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo na odkaze zde.