" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Mateřská škola a základní škola Břeclav, Herbenova, příspěvková organizace

zřizovaná Jihomoravským krajem

Aktivity Herbenova

Návštěva v učilišti

14. 10. 2017 ráno odjeli žáci 8. a 9. ročníku na exkurzi do OU Cvrčovice. Po prohlídce areálu školy, která se nachází v krásné zahradě, jsme si v připravených dílničkách vyzkoušeli jednotlivé učební obory. U švadlenek a aranžérů jsme vytvořili vánoční ozdoby, ve školní jídelně jsme si z připravených surovin vyrobili obložené chlebíčky a ozdobili vánoční perníčky. Všem chutnalo a žáci byli pochváleni za svou snahu a šikovnost. Na závěr našeho pobytu jsme si na odloučeném pracovišti malířů vyzkoušeli práci s barvou, štětcem a válečkem na cvičné stěně a někteří měli odvahu malovat i ze žebříku. Do Břeclavi jsme se vrátili plni zážitků a nových zkušeností a možná, že získané informace někomu pomohou při volbě svého budoucího povolání.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo zde.