Exkurze v OU Cvrčovice

Ve čtvrtek 15. 11. čekal na žáky 7., 8. a 9. ročníku jiný den než obvykle. Místo do lavic usedli do auta, které je odvezlo do Cvrčovic. Tam pro ně byla připravena exkurze a tvořivé dílny v místním odborném učilišti. Stejně jako loni na nás byli učitelé i mistři výborně připraveni. Podívali jsme se do všech prostor školy a seznámili jsme se s učebními obory, které je možno na této škole studovat. U cukrářů a kuchařů jsme zdobili perníčky a vyráběli chlebíčky, které jsme potom také s chutí snědli. Šití knoflíků na jehelníčky nás čekalo u švadlen a u aranžérů jsme tvořili vánoční šišky. Nakonec nám malířský mistr prozradil taje tohoto povolání. Malinko nás sice zklamaly stísněné prostory na místním internátu, ale naopak se nám líbila pestrá nabídka kroužků, které škola žákům poskytuje.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo zde.