Recitační soutěž - okresní kolo

Ve středu před velikonočními prázdninami znovu proběhlo na naší škole recitační klání. Tentokrát okresního rozměru, protože k nám zavítali se svými básničkami i žáci z Mikulova a Hustopečí.
Nejdříve odříkali své krásně naučené básničky žáci ZŠS, po nich vystoupili žáci 1. stupně ZŠP a soutěž ukončili žáci ZŠP 2. stupně. Mezi jednotlivými koly probíhal oddechový program. V první přestávce zazpívaly děti hudebního kroužku naší školy, který vede p. Juračka. Ten doprovázel děti při zpěvu na kytaru. Další přestávka byla určena společnému zpěvu písní všech soutěžících i diváků. Tuto část organizovala Mgr. Benadová. V poslední přestávce si mohly zarecitovat děti, které nesoutěžily. V zábavných chvilkách se porota radila a vybrala vždy tři nejlepší recitátory v dané kategorii.
V kategorii ZŠS se umístili na prvních třech místech žáci z Mikulova. 1. a 2. místo v recitaci žáků 1. stupně ZŠP obsadily děti z Břeclavi a 3. místo zde doplnil chlapec z Hustopečí. Mezi nejstaršími cenu za 1. a 3. místo dostali chlapci z Břeclavi. 2. příčku obsadila dívenka z Hustopečí.
Všichni soutěžící obdrželi za svoji účast nebo umístění diplom. Také všichni dostali malý dárek za snahu a ti nejlepší byli navíc podarováni pěknými cenami, které dalo do soutěže TESCO Břeclav.

Fotky z akce recitační soutěž - okresní kolo naleznete ve fotogalerii a nebo na odkaze zde.