Škola v přírodě

Od 23. května do 27. května 2016 nebyli někteří žáci v budově naší školy, ale byli ve škole v přírodě, která probíhala v rekreačním zařízení Hutník na Lučině u Radějova. Dopoledne je tam učily paní učitelky Benadová, Krůtilová, Klimová a Valentová. Některé žáky doprovodily do školy v přírodě maminky, které také pomáhaly přítomným učitelkám při realizaci vybraných odpoledních aktivit. Například při netradiční olympiádě, lesní hře s úkoly a na stezce odvahy. Maminky se účastnily i večerních programů, při kterých se hrály různé zábavné hry a zpívalo se. Také všichni společně poznali na vycházce okolní prostředí, opekli si špekáčky a zazpívali si u ohně. Velcí si několikrát zahráli přehazovanou, malí se pohoupali na houpačkách a společně absolvovali závodivé hry. Všechny děti se k sobě chovaly velmi pěkně, navzájem si pomáhaly a dobře spolupracovaly. Hlavně to bylo vidět při plnění úkolů v jednotlivých hrách. Třeba při soutěžním sbírání v trávě pohozených barevných "žížalek" a jejich následné přivazování k sobě tak, aby družstva vytvořila co nejdelší provaz. Po celou dobu trvání školy v přírodě bylo pěkné počasí, a tak veškeré odpolední činnosti probíhaly venku v přírodě. Všichni žáci i dospělí byli velmi nadšeni z batikování triček, která si odvezli domů, stejně jako výkresy motýlů, diplomy, "výza" se sebehodnocením a drobnosti z obálek s překvapením. Výjezdní školní pobyt byl ukončen návštěvou ZOO v Hodoníně, která se také všem líbila, a tedy se mohla celá skupina účastníků spokojeně rozejít u školy.

Fotografie z akce Škola v přírodě si můžete prohlédnout ve fotogalerii, nebo na odkaze zde.