" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Mateřská škola a základní škola Břeclav, Herbenova, příspěvková organizace

zřizovaná Jihomoravským krajem

Aktivity Herbenova

Pečení perníků

Čekání na Vánoce si žáci a žákyně ZŠS III zkrátili pečením perníků. Nejdříve byli seznámeni s postupem práce a bezpečností při pečení. Těsto bylo rozváleno a formičkami se vykrajovaly  tvary perníčků. Na plechu byly pomazány vajíčkem a o upečení se postarala trouba. Všem se při funkci cukráře dařilo. Odměnou byla ochutnávka perníků.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.

U betléma

Už je tady zas předvánoční čas....To si říkáme všichni. A abychom si ty chvíle očekávání trošku zpestřili, vydali jsme se s dětmi z prvního stupně k betlému ve Staré Břeclavi. Už víme, jak se chovat na silnici, a tak cesta byla bez problémů. Slova obdivu a úžasu provázela prohlídku krásného dřevěného betlému. Opět přibyly nové figury ve chlívku. Jen je škoda, že byl den, nasvícený večer by byl zcela jistě ještě krásnější. Na zpáteční cestě městem děti obdivovaly nádherné adventní věnce v místním květinářství. Tak tedy: těšíme se na Ježíška... 

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.

Před Mikulášem

Tímto článečkem chci za školu poděkovat všem, kteří jste se přišli podívat na naše keramické a jiné výtvory do vstupního prostoru obchodu Hruška na Lidické ulici, kde jsme prezentovali své práce v přednikulášských dnech. Poděkování patří nejenom návštěvníkům obchodu, ale také jeho vedoucí, která nám stejně jako loni vyšla při pořádání akce vstříc. Zajisté děkuji i žákům a pedagogům, kteří nejenom vymýšleli a tvořili, ale také byli po celou dobu trvání akce přítomni. A vás, kteří jste nestihli za námi přijít před Mikulášem, srdečně zvu ve dnech 15. - 18. prosince na terasu Delikany u nádraží, kde vás opět rádi se svými výrobky přivítáme.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.

Mikulášská nadílka 2018

5. prosince navštívil Mikuláš se svou družinou i nás. Na našem společném svátečním i trošku obávaném dopoledni jsme mohli sledovat vystoupení třídních kolektivů. Slyšeli jsme mnoho říkanek o Mikulášovi, čertech a andělech. Objevily se ale i říkanky vánoční a zimní. Recitování bylo prokládáno i zpíváním a to opět o Mikuláších, čertech a o zimě. I všichni společně jsme si zazpívali. Cvičebnou se nesly zpěvy známých vánočních koled. Dočkali jsme se i očekávané návštěvy. Přišel mezi nás Mikuláš, 4 andělé a s nimi i 4 čerti. Mikuláš s anděly děti obdarovával, čertíci malé nezbedníky malinko postrašili. S poděkováním za nadílku a zpříjemnění dopoledne jsme se s hosty opět na rok rozloučili.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.

Okresní kolo ve vybíjené

Den před mikulášskou nadílkou zavítali naši sportovci do Hustopečí, kde se konalo okresní kolo ve vybíjené nejen našich žáků, ale také z hustopečské a mikulovské školy. Této akce se zúčastnilo devět žáků druhého stupně základní školy, tři dívky a šest chlapců. Již z říjnového utkání v přehazované naši žáci věděli, že síly jsou celkem vyrovnané a možná výhra nebude jednoduchá. První dva zápasy náš tým prohrál, ale jen o dva hráče v celkovém počtu vybitých. Pocity z prohry naši hráči asi neměli příjemné, avšak o to více vložili do další hry. Oba následující zápasy vyhráli. S počtem nejvíce vybitých hráčů se náš tým umístil na krásném 1. místě. Všem hráčům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.

Školní vánoční stromek

Letos se naše škola zapojila do projektu „Vánoční školní stromek 2018“, který pořádá Městské muzeum a galerie Břeclav. V hodinách výtvarné a pracovní výchovy tvořili všichni žáci pod dohledem svých vyučujících ozdoby na stromeček, který bude spolu s dvaceti ostatními zkrášlovat park u nádraží už v čase předvánočním. V pondělí dopoledne se dvě třídy z druhého stupně vydaly vybrat a nazdobit ten „náš“ stromeček. I přes chladné a deštivé počasí jsme sundali rukavice a pustili se do práce. Každý se snažil přiložit ruku k dílu a na výsledek si můžete podívat nejen na fotografiích, ale třeba hned při slavnostním „Andělském rozsvícení vánočního stromu“ 2. prosince 2018. Všem, kteří se tohoto projektu zúčastnili  děkujeme.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo zde.