Aktivity školka Herbenova

Návštěva zvířátek

Děti milují zvířátka. Chodíme každý týden do Domova Seniorů krmit kozy a také do areálu Na vodě, kde je celá farma. Děti se učí poznávat jednotlivé druhy domácích zvířat a jak se mají ke zvířátkům chovat.

Hrajeme si na hřišti

Při kažodenních procházkách s dětmi rádi objevujeme nová místa. Jedno z oblíbených je hřiště TJ Lokomotiva. Na hřistích se děti vidí se svými vrstevníky a procvičují zejména motorické dovednosti. Z hřiště se jim nikdy nechce.

Krmíme kačeny

Jedna z velmi oblíbených aktivit dětí je krmení kačen u splavu ve Staré Břeclavi. Děti si přinesou nasušené pečivo, které sušíme ve školce a rádi kačenkám a rackům pečivo hážou.

Navštěvujeme knihovnu

Každý měsíc pravidelně navštěvujeme Městskou knihovnu v Břeclavi, kde se dětem velmi líbí. Paní knihovnice se jim věnují, děti si prohlíží knížky, hrajeme hry a za odměnu nám promítají pohádky na plátně.

Karneval

I my jsme slavili masopust. Děti se přestrojily za své oblíbené hrdiny. Pouštěli jsme si hudbu a tancovali. Využili jsme také interaktivní tabuli k promítání karnevalových videí. Dětem se tento den velmi líbil.

Hra na doktora

Jedna z neoblíbenějších her dětí je hra na doktora. Děti se vzájemně vyšetřují a často jsme pacienty i my.