Vlastivědný výlet do Modré

Ve čtvrtek 15. 6. se uskutečnil vlastivědný výlet, kterého se zúčastnila většina žáků naší školy. Navštívili jsme Archeoskanzen v Modré, kde si děti mohly prohlédnout, jak žili naši předkové v 9. století. Poté jsme se přesunuli do místa botanické a živočišné expozice Živá voda. Zde děti zažily dobrodružství - viděly totiž, jak vypadá svět rybníka. Pozorovaly různé druhy ryb z proskleného tunelu 3 m pod hladinou, vyzkoušely si na maketách, jestli je hmatem poznají. Děti se nejen dozvěděly, jací živočichové v rybníce a jeho okolí žijí, ale také si ryby nakrmily a prošly si naučnou botanickou stezku. Nakonec jsme zavítali do Kovozoo ve Starém Městě. I tady si to děti užily. Prohlédly si spoustu exponátů vyrobených z kovového odpadu. Některá zvířata byla dokonce ve skutečné velikosti a děti se s nimi rády vyfotografovaly. Velkým zážitkem bylo také opravdové letadlo, do kterého mohly vstoupit a posadit se tam. Unavení, ale plní nových poznatků a dojmů, jsme se odpoledne vrátili domů.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo zde.