Vzájemné vztahy, šikana, kyberšikana

V úterý 23. 11. 2021 proběhla na naší škole beseda s panem por. Ing. Bc. Miroslavem Měchurou, MBA, LL.M, preventistou Státní policie Břeclav. Beseda byla rozdělena na dvě části. První byla určena žákům prvního stupně a byla zaměřena na vzájemné vztahy mezi spolužáky, ale také mezi žáky a dospělými. Pan policista připomněl dětem, že existují kouzelná slovíčka prosím a děkuji, upozornil na rozdíl mezi škádlením a šikanou. Popsal různé druhy šikany a také pustil videa, na kterých děti viděly, jak může šikana vypadat. Žáci si připomněli pravidla slušného chování a také, že pokud se tato pravidla porušují, existují i pro mladistvé různé druhy trestů. Beseda na druhém stupni se týkala nebezpečí, které na žáky číhá na sociálních sítích. Řekli si, které sociální sítě znají a které používají. Co znamená falešný profil a co by neměli nikdy na internet umísťovat. Seznámili se s šikanou a kyberšikanou, shlédli videa na dané téma. Také byli seznámeni s termínem trestní zodpovědnost u mladistvých a s druhy trestů. Žáci se zaujetím pozorovali, jak pan policista snímá otisky dlaně jako symboliku otisku jejich osoby na sociálních sítích. V závěru besedy obdržel každý žák od pana policisty drobný dárek.

Beseda na žáky velmi zapůsobila, pan Měchura se přizpůsobil potřebám a mentalitě našich žáků a přislíbil do budoucna další spolupráci.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.