Vánoční dílničky s dětmi ZŠS

Vánoční dílničky s dětmi ZŠS

Vánoce v nás probouzí nostalgickou náladu, setkáváme se s rodinou a přáteli, pečeme cukroví, zdobíme vánoční stromeček. A také dodržujeme vánoční zvyky a obyčeje. K vánočním zvykům u nás ve škole patří  "dílničky". V poslední den před prázdninami jsme tedy i letos pracovali v dílničkách.

Jak to probíhalo?
Za tichého doprovodu vánočních písní a koled jsme ve svých třídách pracovali na malých dárečcích a dekoracích pro rodiče, prarodiče i pro zkrášlení domovů.
Zvyky, jako rozkrojení jablka a očekávání hvězdičky, která věští zdraví a sílu nebo pak pouštění lodiček s tajným přáním, nebyly opomenuty.
Vyráběly se svícny z jablíček, pomerančů i z keramiky. Ve třídě, kde probíhala výroba svícnů z pomerančů, vlastní tvorbě předcházela i přípravná aktivita – nákup materiálu v třídním obchůdku. Žáci si vyzkoušeli, jak materiál na výrobu vybrat a zaplatit. Pak teprve následovala vlastní výroba.
V dílničkách nechyběla ani výroba ozdob na stromeček – andílci, stromečky z textilu, ozdoby z keramiky a řetězy. Připravovala se i přání k  Vánocům pro rodiče a blízké a věřím tomu, že přání dětmi připravená, rodiče velmi potěšila.
Sledování pohádky nebo animovaného filmu nám předvánoční dopoledne také hezky zpestřilo.  Ochutnávalo se i připravené cukroví.

A když bylo třeba se loučit, vzájemně jsme si přáli hezky prožité sváteční dny a všechno dobré do nadcházejícího roku.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.