Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Aktivity Herbenova

Okresní kolo v sálové kopané v Hustopečích

Ve středu 4.5.2022 jsme se zúčastnili okresního kola v sálové kopané chlapců – starších žáků, které se konalo v Městské sportovní hale v Hustopečích. Turnaje se zúčastnila 3 družstva, Mikulov, domácí team z Hustopečí a náš výběr z MŠ a ZŠ Břeclav, Herbenova. Všechna zúčastněná družstva se střetla turnajovým způsobem „každý s každým“. Hrálo se dle pravidel sálové kopané na 2x 15 minut hrubého času, což vyžadovalo po aktérech fotbalových klání odpovídající fyzickou připravenost. Náš team byl na turnaji jediný smíšený. Skládal se z 5 chlapců a 2 dívek.

V prvním utkání jsme nastoupili proti domácím Hustopečím. Utkání bylo po celý jeho průběh vyrovnané. V prvním poločase jsme vedli 2:1, ale skončil za stavu 2:2. Ve druhém poločase jsme prohrávali již 2:4, nicméně 2 minuty před koncem utkání jsme snížili na 3:4 a po krásné akci z rohového kopu jsme 30 sekund před závěrečným hvizdem srovnali na 4:4. Ve druhém utkání zvítězili Hustopečští nad Mikulovskými 2:0 a bylo jasné, že pokud chceme zvítězit v turnaji, musíme porazit v posledním střetnutí hráče z Mikulova o více jak 2 branky. Do utkání jsme vstoupili vlažně a naše brankářka musela 2krát zachraňovat chyby v obraně. V prvním poločase jsme dokázali vstřelit jednu branku, což nás uklidnilo a po zbytek utkání jsme byli lepší. Ve druhém poločase jsme opět přidali pouze jedinou branku a o vítězi celého turnaje tak musel rozhodnout penaltový rozstřel mezi Hustopečemi a námi. První domácí exekutor pokutového kopu velmi tvrdou střelou skóroval. Náš střelec však odpověděl také proměněným pokusem. Poté začala v bráně čarovat naše brankářka. Oba domácí střelce zneškodnila a nám stačila k vítězství druhá proměněná penalta. Naši hráči a hráčky se mohli radovat z vítězství v turnaji.

Poněvadž covidová situace v posledních 2 letech neumožnila turnaj zorganizovat, bylo na všech účastnících vidět obrovské nadšení ze hry. Nikdo se v průběhu turnaje nezranil. Utkání se hrála v duchu fair play i po utkání si všichni velmi přátelsky podali ruce a přáli úspěch.

Náš tým se předvedl ve velmi dobrém světle a zaslouží si uznání za přístup k turnaji i za výkony na hřišti.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.