ŠKOLNÍ KOLO SPORTOVNÍCH HER MLÁDEŽE

Po dvou letech, kdy byly všechny společné aktivity ve škole z důvodu covidu zakázány, se žáci letos v květnu konečně dočkali. V pátek 6. 5. proběhlo školní kolo sportovních her mládeže. Žáci základní školy soutěžili v atletických disciplínách - hod kriketovým míčkem, skok do dálky, sprint a vytrvalostní běh. V každé kategorii - mladší žáci, starší žáci a starší žákyně, byli oceněni diplomem a medailí nejlepší tři závodníci. Nejzdatnější tři sportovci ve čtyřboji si odnášeli věcné dary a budou reprezentovat naši školu v okresním kole SHM. V kategorii mladších žákyň jsme v tomto školním roce neměli bohužel ani jednoho zástupce.

Žáci měli ze závodů radost a za své chování i výkony zaslouží pochvalu. Jenom velká škoda, že nás v závěru závodů zradilo počasí a promokli jsme na kost.

Pětiboj žáků ZŠS

Žáci základní školy speciální měřili své síly i zdatnost v „Pětiboji. Byli rozděleni do dvou kategorií, na zdatnější a ty, kteří potřebovali občas i pomoc druhého.
Závodili v běhu na 30 m, házeli míčkem a nato míčem ze sedu. Soupeřili ve skoku z místa a v překážkovém běhu.
Všichni účastníci závodů se snažili maximálně – každý však podle svých možností. Bylo to znát i na závěrečném hodnocení.
Mezi dětmi kategorie B byli vyhlášeni ti nejlepší: nejlepší v běhu, nejlepší v překážkovém běhu, nejlepší ve skoku, nejlepší v hodu míčkem a míčem ze sedu.
Diplomy si odnášeli 3 nejlepší běžci, skokani, běžci přes překážky. 3 nejlepší žáci byli oceněni i za hod míčkem a míčem. Šlo o  žáky a sportovce kategorie A.