Canisterapie

Canisterapie je název pro metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa, který dokáže člověku pomoci v rovině psychické i sociální. Pomáhá překonávat nepříznivé životní situace, odbourávat stres a působit v celé řadě probíhajících lidských procesů.

Tato metoda je velmi vhodná i pro děti, které milují psy a přály by si je mít doma. Spojením těchto dvou myšlenek jsme odstartovali čtvrteční návštěvy fenek Koki a Salsy v naší škole, aby pomohly našim žákům rozvíjet motoriku a zároveň, aby jim dělaly svojí přítomností radost.

Majitelka pejsků paní Lada Kománková pracovala se psy i detmi velmi pozorně a podnětně. Děti mohly fenky pohladit, nakrmit, házet jim míčky a prolézat tunel.

Tato akce sklidila u žáčků velký úspěch a určitě by si terapii s pejsky rádi zopakovali.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.