Návštěva knihovny ve Staré Břeclavi

Začátek listopadu jsme si vybrali jako vhodný termín pro návštěvu knihovny ve Staré Břeclavi. Exkurze do knihovny se zúčastnili žáci ZŠ I a ZŠS V. Paní knihovnice měla jako vždy připravenou krásnou knihu od Petry Navrátilové a Antonína Šplíchala s poutavým názvem „Pozor na to! - se skřítkem Pozorníčkem“ a  tuto knihu našim žákům představila. Jednalo se o vzdělávací leporelo, které nenásilnou formou pomocí zdařile zpracovaných obrázků upozorňuje na možné nebezpečné události, které se dětem mohou přihodit doma a v okolí. Leporelo obsahovalo i samolepky skřítka Pozorníčka, který rizikovými situacemi provází. Paní knihovnice si také s žáky o tématu bezpečnosti povídala a dávala žákům zveršované hádanky. Žáci byli aktivní a nadšeně se zapojovali. Na závěr návštěvy jsme měli možnost se po knihovně porozhlédnout, zalistovat v knihách či časopisech. Paní knihovnici jsme také přinesli malý dárek, poděkovali za pěknou besedu rozloučili se s konstatováním, že se nám v knihovně moc líbilo a rádi ji v budoucnu zase navštívíme.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.