Sněhová víla Apolenka

je název pohádky, kterou si dnes děti základní školy speciální poslechly v knihovně ve staré Břeclavi. Do knihovny na besedu, věnovanou vánočním zvykům, jsme se vydali právě v předvánočním týdnu. Paní knihovnice si s dětmi nejprve o zvycích povídala, a děti přehled měly, následovaly pak hádanky s vánoční tématikou. V rámci této chvilky jsme si společně zazpívali koledu Štědrý večer. Poté přišla na řadu již zmíněná pohádka o víle Apolence. Apolenka měla za úkol správně leštit rampouchy, starala se o led na rybníku, ale i o to, aby sněhuláci dlouho vydrželi. Avšak náhle onemocněla. Víla si měla obstarat rostlinku petrklíč, která ji uzdraví. Pomohla jí panenka /půjčila jí botičky/, moudrá sova, sýkorka, kouzelný skřítek, ale nakonec i PETR KLÍČ, který ji zahřál ve svých rukavicích. Apolenka se uzdravila a všechno dobře dopadlo.

Po pohádce zbyla chvíle i na četbu – žáci si mohli vybrat knihy a začíst se nebo zadívat na obrázky. Ke knihám se chovali všichni velmi hezky.

U krásného vánočního stromku před knihovnou jsme si zazvonili na zvoneček a vydali se zpět do školy.