Vánoční stromečky

V předvánočním čase se seznamujeme s tradicemi a zvyklostmi, které k našim českým Vánocům neoddělitelně patří. Jednou takovou zvyklostí je zdobení vánočního stromečku. V břeclavském parku vedle pěší zóny se již několik let udržuje velmi pěkná tradice. Místní základní a mateřské školy si  každý rok nazdobí své vánoční stromečky, které jsou zde vystaveny. Jedná se o překrásnou přehlídku nápaditosti a dětské tvořivosti. Naše základní i mateřská škola si také své dva stromečky nastrojila. S žáky ze třídy ŽSS V, ZŠ I a ZŠ IV jsme se rozhodli, že se na náš školní výtvor půjdeme podívat, abychom nasáli tu pravou vánoční atmosféru. Jelikož v Břeclavi se již několik dní drží pravé zimní počasí, cesta na pěší zónu ve městě byla pro nás malou sportovní výzvou. Chodníky často připomínaly kluziště a my jsme museli využít své obratnosti a šikovnosti. Naštěstí vše pilujeme v průběhu roku v tělesné výchově. Mohli jsme si tak ze svého plánu sportovní přípravy odškrtnout „pohyb v zimní přírodě", kterého máme v Břeclavi v průběhu zimy velmi poskrovnu. Naši žáci se pokochali pohledem na cca 20 krásně ozdobených vánoční stromečků, včetně toho největšího, pod kterým se nachází velký dřevěný betlém. Žáci si také užili spoustu legrace při klouzání na zamrzlých chodnících. Dle výrazů zúčastněných i větrem ošlehaných červených tváří se dá konstatovat, že jsme si návštěvu předvánoční Břeclavi náramně užili.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.