Bruslení 2023

Únor je v naší škole již tradičně spjat s bruslením. I letošní rok jsme tak na břeclavském zimním stadionu velmi aktivně vbruslili do 2. pololetí školního roku. Pro naše žáky se jedná o oblíbenou „sváteční“ sportovní akci, takže nebylo divu, že letošní účast byla hojná. V jízdě a kreacích na ledě se zdokonalovali žáci 5. – 9. třídy základní školy a 7. - 10. ročníku základní školy speciální. Součástí naší výpravy na zimní stadion byli i nováčci, pro které bylo setkání s ledovou plochou premiérou. Jelikož se naše skladové zásoby bruslařského vybavení tenčí a nohy žáků rostou, bylo nutné některým účastníkům zapůjčit brusle přímo na zimním stadionu. Malinko nás prověřila i samotná příprava, než jsme vyjeli na led. Žáci udatně zápolili s utahováním bruslí. Ti fyzicky zdatnější, především žáci 9. ročníku, ochotně pomáhali svým mladším spolužákům. První krůčky na ledové ploše byly od všech opatrné. Přeci jen od naší poslední návštěvy stadionu uplynul již rok. Zpočátku se jezdilo s „opěrnými branečkami“, což jsou pomůcky pro začínající bruslaře. Po chvíli však většina žáků zjistila, že strach má velké oči a sebevědomě se pohybovala po celé ledové ploše stadionu. Zkušení bruslaři, kteří už několik lekcí absolvovali, se kamarádsky zapojili do pomoci nováčkům srovnat si nohy na ledě, či jim pomáhali vstát, když upadli a stali se tak na chvíli mladými trenéry. V duchu dobré nálady nechybělo vzájemné povzbuzování a hecování. Ti nejlepší si dokázali zahrát klasickou honičku. V závěru jsme se zvěčnili na fotografiích, aby bylo za pár let na co vzpomínat. V šatně i při cestě zpět do školy bylo znát, že všichni nechali na ledě své maximum.

Fotografie z počátku výcviku můžete sledovat ve fotogalerii nebo zde.