Projekt "Krokus"

V měsíci únoru se nám v areálu školy objevily krásně žluté květy krokusů, jejichž cibulky naši žáci na podzim zasadili. Tyto kvítky se vysazují jako připomínka jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během druhé světové války. Projekt KROKUS realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Školám zdarma poskytnou cibulky žlutých krokusů, které v ideálních podmínkách vykvetou kolem 27. ledna, kdy si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Zvláště v této složité době je dobré žákům hrůzy války připomínat.