Beseda nad knihou

Dnes jsme se za pravého jarního počasí vydali do knihovny ve staré Břeclavi. Vždyť stále běží Měsíc knihy, tak proč si ho nezpestřit také návštěvou knihovny.

Beseda nad knihou byla věnována jarnímu ročnímu období. Přes pranostiky /děti byly seznámeny s novým pojmem/ jsme se dostali ke znakům jara. Probouzí se příroda, s ní například květiny. Květiny a jejich názvy byly ukryty v zajímavých hádankách. Trošku bylo třeba zapřemýšlet, ale vždy byla hádanka vyřešena. Nebyly opomenuty mimo jiné ani Velikonoční svátky se zvyky a tradicemi. Děti paní knihovnici po celou dobu vyprávění či čtení doplňovaly, což byla známka toho, že téma bylo zajímavé.

Avšak Křemílek a Vochomůrka z pařezové chaloupky měli právě v předjaří velké trápení. Na stěně jim visely hodiny s jednou ručičkou, kde místo číslic byla nakreslena jen 4 roční období. A právě jednou na konci zimy se ručička na hodinách zasekla a místo jara měli tedy delší zimu. Ale nakonec všechno dobře dopadlo a i oni se jara dočkali. Zaseli dokonce semínko divizny.

I naše děti se dočkaly chvíle, na kterou se vždy moc těší. Mohou si samy vyhledat knihy a v nich listovat, prohlížet nebo číst. Proto se už dnes se těšíme na další besedování.