Školní kolo soutěže v recitaci

V pátek 10. března se konalo školní kolo soutěže v recitaci. Soutěžící byli rozděleni do tří kategorií. Nejdříve své dobře naučené básničky přednesli žáci školy speciální, poté žáci prvního stupně a na závěr žáci druhého stupně školy praktické. Bylo také třeba vybrat nezávislou porotu, která jednotlivé účastníky hodnotila. Žáci vytáhli z klobouku lístečky se jmény tří učitelů, kteří pak výkony recitátorů bodovali jedním až pěti body. V přestávkách, kdy porota hodnotila soutěžící, vystoupily některé děti s nacvičeným programem. Své pásmo písniček nejdříve předvedli žáci pěveckého kroužku pod vedením paní učitelky Tichánkové. Dále pak s paní učitelkou Benadovou děti ukázaly, že umí také zpívat v jazyce anglickém. Pan asistent Juračka se svými žáky pak všechny přítomné zapojil do zpěvu známých písní, které doprovázel hrou na hudební nástroje.

Žáci, kteří obsadili první, druhé a třetí místo v každé kategorii, převzali od paní ředitelky diplom a krásnou knihu. Žákům, ale také rodičům, kteří se přišli na své děti podívat, se akce moc líbila.