Výstavka k Měsíci knihy

Březen - za kamna vlezem... To platí stále, venku chlad, vítr, sníh a déšť. Co tedy dělat? No, přece vzít si nějakou hezkou knížku nebo pěkně v teple koukat na televizi. Ve škole děti četly se svými učiteli pohádky, dobrodružné příběhy, sledovaly své oblíbené hrdiny na obrazovkách počítačů a na interaktivních tabulích. Některé třídy navštívily knihovny v centru města a ve Staré Břeclavi. To, co vnímali žáci zprvu sluchem a  zrakem, potom výtvarně zpracovávali buď na papír nebo trojrozměrně. A tak vznikly krásné obrázky s Bobem a Bobkem, jejichž postavičky vykukovaly z kouzelného klobouku, perníková chaloupka i s čarodějnicí, leporelo, které vychvaluje Ferdu, jako nejšikovnějšího řemeslníka, pařezová chaloupka s Křemílkem a Vochomůrkou, ale také známí parťáci z knížky pro starší -  Bylo nás pět. Vycházející žáci se převtělili do obyvatel Bradavic. Leckdy se nedalo vůbec poznat, kdo se skrývá pod kterou postavou. Výstavku doplnily knihy i  hračky, které přímo představovaly postavy pohádkových hrdinů. Všechny výtvarné práce byly moc  krásné, děkuji všem.