Ano, dokážeme! "

Aktivity Herbenova

Okresní kolo v sálové kopané

Okresní kolo v sálové kopané Hustopeče

Ve úterý 25.4.2023 jsme se zúčastnili okresního kola v sálové kopané chlapců – starších žáků, které se konalo v Městské sportovní hale v Hustopečích. Turnaje se tradičně zúčastnila 3 družstva, Mikulov, domácí team z Hustopečí a náš výběr. Všechna zúčastněná družstva se střetla turnajovým způsobem „každý s každým“. Hrálo se dle pravidel sálové kopané na 2x 12 minut hrubého času. V letošním ročníku se na turnaji představila 2 smíšená družstva. V našem družstvu nastoupily 3 dívky a 1 dívka nastoupila za družstvo z Mikulova. V prvním utkání jsme se střetli s domácími z Hustopečí. Utkání bylo velmi bojovné a často se na place jiskřilo. Prestiž utkání zvýšil fakt, že za družstvo z Hustopečí nastoupil náš bývalý žák. Ačkoliv utkání bylo vyrovnané a příliš šancí nebylo k vidění, víc umu nakonec prokázali domácí a po našich 2 individuálních chybách zaslouženě zvítězili 2:0. Hned vzápětí, bez většího odpočinku, jsme nastoupili k utkání proti družstvu z Mikulova. V tomto klání jsme naštěstí šli rychle do vedení 1:0, což nás uklidnilo a první poločas jsme jasně ovládli v poměru 3:0. V druhém poločase jsme ještě spálili několik dobrých brankových příležitostí. Mikulovský brankář již však míč ze sítě nelovil a utkání jsme tak dovedli do vítězného konce 3:0. V posledním střetnutí na sebe narazili domácí z Hustopečí a družstvo z Mikulova. Před utkáním jsme měli již jen teoretickou naději, že bychom mohli v turnaji zvítězit. Mikulov by totiž musel zdolat Hustopeče 2:0. To se však nestalo, domácí v utkání jasně zvítězili a suverénně ovládli turnaj bez ztráty bodu. Na náš výběr tak zbyla stříbrná pozice, jak je v letošním školním roce při míčových hrách již tradice. Naše hráče i hráčky je však třeba pochválit za přístup a nasazení v turnaji. Utkání jsme odehráli v duchu fair play a naši školu jsme dobře reprezentovali.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.