Den Země 2023

I když se všichni v naší škole snažíme dodržovat základní ekologická pravidla celoročně, poslední dubnový týden se téma ekologie zařazovalo do vyučování ve všech třídách každý den. Pedagogové se svými žáky probírali environmentální témata nejen v naukových předmětech, ale také problematiku ochrany Země zpracovávali ve výtvarné a pracovní výchově. Jejich práce se i tentokrát velmi zdařily a zdobí prostory školy. Každá třída se námětu věnovala po svém. Například, děti z 1. stupně základní školy, společně se spolužáky ze základní školy speciální, navštívily společnost AVE. Zde se dozvěděly spoustu informací o třídění odpadu, které si v průběhu následující vycházky ověřovaly. Starší děti řešily v rámci matematiky a přírodopisu slovní úlohy a úkoly z oblasti ochrany životního prostředí. Ve čtvrtek proběhlo cvičení v přírodě, v průběhu kterého se všichni vydali do terénu. Mladší děti procházely oba břehy Dyje ve Staré Břeclavi, starší zdolaly dlouhou trasu na Pohansko a zpět. Během celého cvičení všichni nejen sbírali odpadky, které později roztříděné umísťovali do správných kontejnerů, ale také pozorovali jarní přírodu, hráli hry a plnili různé úkoly z přírodovědné oblasti. Zpočátku byl sice čtvrteční den chladnější, ale sluníčko začalo brzy hřát, jedním slovem – DEN ZEMĚ SE VYDAŘIL!

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.