Poezie ve Znojmě

Mateřská škola, základní škola a praktická škola Znojmo pořádala již 7. ročník oblastního kola recitační přehlídky žáků.Tomuto setkání s poezií předcházela kola školní a čtveřice našich nejlepších děvčat se 3. května vydala do Znojma reprezentovat „Herbenku". Konkurence byla velká, protože pozvání na soutěž přijali i další školy - Ibsenka Brno, ZŠ a Prš Moravské Budějovice, ZŠ a Prš Hustopeče, ZŠ Mikulov a Spojená škola J. Fabiniho Spišská Nová Ves. Po příjezdu jsme všichni zasedli ke stolům, na kterých bylo připraveno bohaté občerstvení. Některá děvčata si na něm pochutnala ale až po svém vystoupení, protože nervozitou měla stažený žaludek. Samotná soutěž začala několika písničkami nejmladších dětí z hostitelské školy. Přednes 31 žáků spravedlivě hodnotila tříčlenná odborná porota. Všichni účinkující byli oceněni nejen silným potleskem, ale i věcnou cenou a nejlepší obdrželi diplomy a krásné knihy. Z recitátorek naší školy byla nejúspěšnější Adriana, která obsadila s básní Polednice úžasné druhé místo a za odvedené výkony musím pochválit také Janu, Dominiku a Julii. Celá soutěž probíhala ve velmi příjemné atmosféře a na příští ročník tohoto již tradičního setkávání s básničkami se už teď velmi těšíme.