Ano, dokážeme! "

Aktivity Herbenova

Atletický trojboj Zmojmo

Atletický trojboj ve Znojmě

Dne 18.5.2023 jsme se zúčastnili sportovní akce „Atletický trojboj Znojmo 2023“. Z našich žáků jsme dle výsledků ve školním kole SHM vybrali nejlepší reprezentanty a rozjeli se vlakem do Znojma porvat se o sportovní čest a medaile. Výběr naší školy tvořilo 5 atletů a atletek. Závodníci byli rozděleni do 3 kategorií dle věku, dále pak na dívčí a chlapecké skupiny. Celkem se tedy rozdělovalo 6 sad medailí, o které soutěžili zástupci 5 škol, konkrétně domácí Znojmo, Moravské Budějovice, Mikulov, Hustopeče a náš výběr z Břeclavi. Soutěžilo se ve sprintu na 50m, skoku do dálky a hodu míčkem. Závodníci sbírali za každou disciplínu a výkon v ní body, které se sčítaly a o vítězi pak rozhodoval nejvyšší počet bodů získaných v součtu v jednotlivých disciplínách.

Na krásném Městském stadionu v Horním parku nás přivítalo na květen extrémní počasí se silným větrem. Závodníci se po celou dobu museli aktivním pohybem udržovat v závodním provozu, protože 9 – 10 OC vskutku nebyly optimální teploty pro vrcholné aletické výkony. Před samotným vstupem do trojboje jsme neponechali nic náhodě a poctivě jsme se rozcvičovali. Jako první přišel na řadu sprint na 50 m nejstarších chlapců. Po doběhu nejmladší skupiny chlapců přišly na řadu 3 skupiny děvčat. Naši žáci i žákyně vstoupili do trojboje velmi dobře, ve sprintu obsadili přední pozice. Následoval skok daleký chlapců a hod míčkem dívek. Poté si disciplíny závodníci a závodnice prohodili a trojboj vrcholil. V hodu i skoku si naši atleti a atletky také vedli velmi dobře, a tak jsme s napětím čekali, na jaké umístění to v součtu bude stačit.

Závěrečný slavnostní ceremoniál a dekorování vítězů bylo čistě v naší režii. Na 2. místě se v kategorii nejstarších chlapců umístil Sebastian Gabčo s výkonem 2167 bodů. Blýskl se ve skoku do dálky 2. nejlepším výkonem dne, a to 444 cm. V kategorii prostředních chlapců s přehledem zvítězil Rudolf Daniel se ziskem 1795 bodů. Jeho hod míčkem a výkon 43,50 s protivětrem byl 2. nejlepší výkon dne i mezi nejstaršími chlapci. V kategorii nejmladších chlapců zvítězil Maroš Daniel s konstantními výkony a 525 body. Mezi nejstaršími děvčaty se na 1. místě s velkým náskokem a 1163 body umístila Dominika Macenauerová. Ve své kategorii byla nejlepší ve sprintu i dálce. V kategorii věkově prostřední dívky se na krásném 4. místě a ve velké konkurenci umístila Anna Domesová. V kategorii nejmladší dívky jsme tentokrát neměli zastoupení. Celkem jsme si tedy ze Znojma odvezli 3 nejcennější kovy, 1 stříbrnou medaili a jedno 4. místo z 6 soutěží. Všem našim atletům a atletkám gratulujeme k vynikající reprezentaci školy.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo  zde.