Předvánoční výlet

V době adventu jsme se  se žáky sedmých ročníků vydali na takový malý předvánoční výlet. Ne sice daleko, jen do Velkých Bílovic, ale na netradiční setkání s dětmi z tamní základní školy. Po příjezdu jsme se sznámili s žáky pátého ročníku a hned jsme se společně přesunuli do učebny informatiky. Podle návodu jsme vytvářeli pohyblivé modely z Lega Spike. Na to, že jsme s touto stavebnicí pracovali poprvé, se nám práce velmi zdařila. Pomáhali nám kluci a děvčata ze třídy. Modely se pohybovaly, blikaly i vydávaly zvuky, prostě paráda. Po přestávce jsme si společně zopakovali angličtinu na téma Vánoce. Vůbec jsme se nenechali zahanbit, díky paní učitelce Benadové. Zazpívali jsme si za doprovodu ukulele pana asistenta Juračky anglické koledy.          Měli  jsme také dohodnutou návštěvu ve Vlastivědném muzeu. Prohlédli jsme si expozici složenou z předmětů, které se kdysi používaly v běžných rodinách - nábytek, nádobí, hračky, hospodářské nástroje. Korunou všeho byly krásné bílovské kroje, hlavně dětské a ženské.  Potom jsme se ještě přesunuli do školy. Těšili jsme se na tělocvik. Kéž bychom měli taky takovou krásnou tělocvičnu! Zahráli jsme si hry, a je jen škoda, že jsme neměli tenisky, kluci hráli fotbal, bohužel bez nás. A tak jsme si ještě zazpívali s žáčky ze druhé třídy. A zase na téma Vánoc, ještě že si pan asistent vzal ukulele. Návštěva to byla velmi příjemná, děti se krásně zapojily do všech aktivit a moc dobře si spolu rozuměly. Děkuji vedení naší školy i ředitelce      ZŠ V. Bílovice za možnost takovou akci uskutečnit.