Ukončení plaveckého výcviku 2024

Deset týdnů, což je 20 vyučovacích hodin, do kterých samozřejmě nebyly započítány vánoční svátky, uběhly jako voda. Včera naše „plaváčky“ čekala poslední lekce. I letos byl kurs plavání veden instruktory Plavecké školy Delfín. Naši 10-ti člennou skupinu provázela plaveckým výcvikem paní Květa Švarcová. Cílem tohoto výcviku není naučit žáky dokonale plavat, ale především je seznámit s vodním prostředím, odstranit jejich zábrany a strach, a také je naučit bezpečně se pohybovat ve vodě a u vody. V průběhu deseti lekcí se děti učily základům plavání – správnému dýchání a pohybům. Seznámily se také s různými plaveckými styly - znak, prsa, kraul. Vyzkoušely si i skoky do vody, včetně mnoha her. Při tomto všem děti využívaly rozmanité pomůcky i hračky. Zkrátka si celý kurs většina dětí užívala, těšila se na další lekce, a že bylo vidět, jaké všichni dělali pokroky, můžete posoudit na přiložených fotografiích. Nakonec všichni s radostí obdrželi svá mokrá vysvědčení. Děkujeme paní Švarcové za nasazení a trpělivý přístup k dětem.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.