Žlutá krása krokusů

Již několik let se žáci naší školy zapojují do realizace projektu Krokus, který organizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Školám zdarma poskytnou cibulky žlutých krokusů, které v ideálních podmínkách vykvetou kolem 27. ledna, kdy si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu. I letos se žáci naší školy dočkali a v průběhu měsíce února se na našem školním dvoře květy krokusů opět objevily. Pedagogové žákům vysvětlili symbolický význam těchto kvítků a proč mají žloutou barvu. Také dětem objasnili, co znamená slovo holocaust a že jsou krokusy připomínkou jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíce dalších dětí, jenž zemřely během druhé světové války. Zvláště v této složité době, kdy se hrůzy války objevují v blízkosti hranic naší republiky, je potřeba žákům toto připomínat.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.