Přehazovaná 2024

Okresní kolo v přehazované 2024

Většina našich žáků se ráda zapojuje do různých pohybových aktivit, ale také se velmi rádi účastní sportovních utkání, kde si poměřují výkony s dětmi z Hustopečí a Mikulova. Všichni, tedy zúčastnění žáci z uvedených škol, se potkávají v průběhu celého školního roku. Nyní již máme za sebou orientační závod Bušmen a vybíjenou. Ve středu se konalo v mikulovské základní škole okresní kolo v přehazované. Naši hráči se na ně velmi těšili a dlouho se poctivě připravovali. Tréninky týmu probíhaly nejen v hodinách tělesné výchovy, ale hlavně ve sportovním kroužku vedeném panem učitelem Klimovičem. První zápas hráli naši proti hustopečským. Jako vždy naši nastoupili se zápalem, ale také trochu podcenili soupeře. Tím po počátečním náskoku ztratili několik bodů. V týmu se začala projevovat nervozita i nesoustředění a opět došlo ke ztrátě pár bodů. Našim hráčům se ale po chvíli opět začalo dařit, výborně spolupracovali, a první zápas vyhráli. Po krátké přestávce následovalo utkání s mikulovskými protihráči. Zde nebylo soupeření také jednoduché, jak se zpočátku zdálo. Oba týmy se snažily poměrně natěsno dosáhnout vítězství a boj to byl místy velmi napínavý. I tento zápas jsme vyhráli my! Naši žáci získali v celkovém pořadí 1. místo! Každý hráč z týmu se na tomto vítězství podílel, ať už to bylo výborné podání, odchyt míče, nahrávky apod. Velkou zásluhu na našem umístění měli především bratři Ruda a Niki Danielovi, kteří svým smečováním přispěli ke zvýšení počtu získaných bodů. Všem hráčům děkujeme za skvělé nasazení a sportovní chování. Přejeme mnoho sil i elánu do dalších aktivit.