Recitace - školní kolo

V úterý 12. 3. 2024 se konalo školní kolo recitační soutěže. Stejně jako v předchozích letech byli žáci rozděleni do tří kategorií a o těch nejlepších recitátorech rozhodovala tříčlenná porota, ve které zasedli vylosovaní pedagogové školy. Ti neměli zrovna lehký úkol, protože všichni soutěžící se velmi snažili a chtěli podat co nejlepší výkon. Občas byla patrná menší či větší nervozita, ale nakonec vše dobře dopadlo a některé děti překonaly samy sebe. V době, kdy porota sčítala body, předvedli své vystoupení členové hudebně dramatického kroužku pana asistenta Juračky a zazněly i písničky v angličtině, které s dětmi nacvičila paní učitelka Benadová. Vítězové recitačního klání si odnesli diplom a knihu, ostatní účastníci pamětní medaili a sladkost. První tři recitátoři z každé kategorie postoupili do okresního kola, které proběhne 26. 3. 2024 na „Herbence“. Budeme jim držet pěsti a přejeme jim hodně štěstí. Poděkování patří všem, kteří se na příjemně stráveném dopoledni podíleli.