Návštěva knihovny

"Březen - měsíc knihy", proto jsme se s žáky třídy ZŠ I vydali do knihovny ve Staré Břeclavi, kde se nás ujala moc milá paní knihovnice. Po přivítání dětem vysvětlila, co to knihovna je, k čemu slouží a jak to zde funguje. Všichni jsme si prostory prohlédli, viděli jsme spoustu knih,  také časopisů, a co nejvíce žáky překvapilo, že tu byly i různé deskové hry. Potom jsme se usadili a paní knihovnice dětem přečetla příběh dvou sourozenců. Tito si měli hrát na dvorku u domu a nikam jinam nesměli. Maminku však neposlechli a vydali se k blízkému rybníku. Chlapec Oliver do vody spadl, a protože neuměl plavat, začal se topit. Naštěstí ho sestra Alice z vody vytáhla a zachránila. Následovala beseda, děti odpovídaly na otázky jako: "Kdo neposlouchá rodiče?, Co udělaly děti špatně?, Co se mohlo stát?, Kde si mohou děti hrát a naopak - kde ne? ...." A protože v březnu začíná jaro, děti chodí více do přírody, dostalo se také na rady ohledně bezpečného pobytu nejen u vody, ale i v lese, na hřišti a pod. Na závěr si žáci mohli sami vybrat z regálů knihy, které je zaujaly, a prohlédnout si je. Návštěva knihovny byla velmi poučná a dětem se moc líbila.