Návštěva v mateřské škole

Žáci pěti tříd naší školy se vypravili do mateřské školy na nábřeží Komenského, aby si vzájemně vyměnili vyrobené záložky do knih. Přinesli jsme „školčátkům „ také knihu pohádek a něco  málo sladkostí. Po příchodu jsme byli uvítáni ve třídě Berušek a někteří naši odvážní žáci přednesli básničky. Jejich výkony byly odměněny bouřlivým potleskem. Následovalo rozdělení do skupinek, které chvilku trvalo, ale pak už se všichni vrhli do hádání pohádek podle věcí, které byly položeny na stanovištích. Ti nejstarší zapisovali název pohádky na papír. Následovalo vyhodnocení, sladká odměna, malé pohoštění a společný pobyt na školkové zahradě, kde si všichni užívali sluníčka. Pouze žáci šestého a devátého ročníku si odskočili do blízkého zahradnictví, kde obdivovali spoustu jarních květin a velikonoční výzdobu. V lese si pak natrhali listy česneku medvědího, na kterém si pochutnali až doma. Společné setkání dětí bylo velmi povedené a čeká nás ještě návštěva v mateřské školce na Mládežnické.