Dopravní výchova s MPBV

Dopravní výchova s MPBV

Doprava po Břeclavi není jednoduchá ani pro dospělé, natož pro děti. Můžete být chodec, cyklista, či řidič, ale pozor si musíme dávat všichni. Znát základní pravidla silničního provozu se učí děti již v mateřských školkách. Naše děti se učí dopravní výchově také od počátku školní docházky, a to v hodinách prvouky nebo vlastivědy. Dopravní výchova prolíná i ostatními předměty, tedy od 1. do 9. ročníku, u některých žáků dokonce do 10. ročníku. V úterý 9. 4. se žáci 4. a 5. ročníku vypravili na dopravní hřiště. Zde děti provedla teoretickou, ale i praktickou částí z této oblasti, dopravní preventistka Městské policie Břeclav, paní Bc. Lenka Rigó. Společně se svými kolegy dětem vysvětlovali pravidla provozu, a také na ně dohlíželi při jejich skutečném dodržování. Děti měly svá kola i koloběžku nebo se zapojily jako chodci. Součástí výcviku byla nejen znalost povinného vybavení cyklisty, ale také je musely mít. To znamená, že nikdo se jako cyklista nesměl pohybovat po hřišti bez povinné přilby nebo s nedostatečně vybaveným dopravním prostředkem. Děti si výcvik užily, byly za své znalosti pochváleny a odměněny. Děkujeme Městské policii Břeclav za výbornou spolupráci.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.