Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Aktivity Herbenova

Ovládli jsme okresní kolo v sálové kopané 2024!

Ve středu 24.4.2024 se naše školní družstvo chlapců doplněné o jednu dívku vypravilo do Městské sportovní haly v Hustopečích na tradiční turnaj v sálové kopané. Odvážně se postavilo dvěma dalším týmům z Hustopečí a Mikulova. Jelikož jsme v letošním školním roce ovládli všechna klání v míčových sportech, do turnaje jsme tedy vstupovali s jediným cílem – opět zvítězit. Naši školní reprezentanti byli odhodláni si za svým cílem jít od úvodní minuty prvního utkání. Podařilo se nám sestavit nejsilnější možný tým, a to se na palubovce sportovní haly v Hustopečích dnes projevilo. Naši srdnatě bojující hráči ukázali skvělého týmového ducha a nezdolnou odhodlanost, které je nakonec dovedly k vítězství v celém turnaji. Na turnaji jsme se prezentovali velmi pohlednou kombinační hrou, která dělala našim soupeřům problémy. V prvním utkání jsme proti hráčům a hráčkám z Hustopečí dlouho nemohli překonat domácího brankáře. V první půli se nám nedařilo protrhnout střelecké trápení. Až v závěru první půle jsme poprvé skórovali. Domácí si vypracovali také několik střeleckých příležitostí, které však naše pozorně chytající brankářka zlikvidovala. První poločas jsme tedy vyhráli 1:0. Druhá půle probíhala stejným způsobem jako ta první. Dobývali jsme domácí obranu, ale podařilo se nám vstřelit pouze jednu branku. Poněvadž domácí neskórovali ani jednou, zvítězili jsme v utkání 2:0. Do druhého utkání proti Mikulovu jsme nastupovali s tím, že jakákoliv výhra pro nás znamenala jasné vítězství v turnaji. Od prvních minut druhého klání jsme soupeře jasně přehrávali. Nebylo pochyb, že v utkání zvítězíme. Jak minuty ubíhaly, naše skóre narůstalo. První poločas jsme ovládli v poměru 5:0. Ve druhé půli jsme malinko ubrali na tempu hry a soupeři se podařilo vstřelit nám jednu branku. Ta nás však opět probrala, míč se ocitl v síti Mikulova ještě třikrát a konečný výsledek utkání byl 8:1. Naši reprezentanti ovládli turnaj s celkovým skóre 10:1 a po zásluze vystoupili na ten nejvyšší stupínek. Dekorování vítězů i sladkou odměnu si naši žáci moc užili.

Gratulujeme celému týmu ke skvělému výkonu a přejeme jim hodně štěstí do dalších turnajů.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.