Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Aktivity Herbenova

Školní kolo Sportovních her mládeže

V pátek 10. 5. 2024 se konalo v areálu naší školy a na hřišti Pastvisko školní kolo závodů v lehké atletice. Žáci všech tříd základní školy byli rozděleni do pěti kategorií podle věku a svedli mezi sebou klání ve čtyřech disciplínách - hod kriketovým míčkem, skok do dálky, sprint na 50 nebo 60 metrů a vytrvalostní běh. Možná, že krásné počasí, které závodníkům přálo, je vyburcovalo k těm nějlepším výkonům a dokonce padaly i rekordy školy. Například v hodu kriketovým míčkem chlapec překonal hranici 57 m. Závodníci, kteří se v jednotlivých disciplínách umístili na prvním, druhém a třetím místě, byli odměněni diplomem a medailí. Tři nejlepší z každé kategorie ve čtyřboji převzali z rukou paní ředitelky také věcné dary a příslib, že budou naši školu reprezentovat v nadcházejícím kole okresním.

Je nutno vyzvednou sportovní chování žáka sedmého ročníku Petra Silného. Sám od sebe vzal za ruku holčičku prvního ročníku, která byla mírně zmatená a nevěděla kudy běžet vytrvalostní běh, a celou trať proběhl společně s ní. Za toto byl Pěťa odměněn cenou fair play.

Akce se vydařila a všichni byli spokojeni.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.