Aktivity Mládežnická

Naše malá olympiáda

Ve středu 5. června jsme uspořádali naši malou školkovou olympiádu. Na travnaté ploše v areálu mateřské školy byla stanoviště, kde jsme plnili úkoly. Volná letní malba spočívala v tom, že jsme na velký formát papíru malovali dle své fantazie, vzniklo tak jedinečné dílo, které jsme umístili na výstavku na síť u vchodových dveří. Chůzí po ortopedickém koberci jsme podpořili nácvik stoje, dobré rovnováhy. Každý kousek tohoto „puzzle“ má jiný typ povrchu, který simuluje například šišky, trávu, oříšky, klády dřeva, to přispívá ke správnému vývoji dětské nohy a podporuje smyslové vnímání. Někteří z nás přešli „bosou nohou“ i na živý trávník a náležitě si to užili. Dalším zastavením bylo chytání rybiček umístěných v nafukovacím bazénku pomocí udičky s magnetem, cvičili jsme si tím pozornost, soustředění, motoriku, zrakové vnímání, ale hlavně trpělivost. Vyzkoušeli jsme si, jaké je házení míčků různých velikostí a opravdových šišek na cíl, pro nás do plastového koše. Po dráze vyznačené kužely jsme přenášeli míček umístěný v „držáku“, udržet míček a rovnováhu bylo občas dost složité. Krásnými kresbami křídou jsme vyzdobili i chodník. Všichni jsme nakonec zaslouženě obdrželi diplomy a medaile.

FOTOGALERIE: Naše malá olympiáda