Aktivity Mládežnická

Výlet do Lednice

Konec školního roku je ve znamení výletů, poznávání krás blízkého i vzdálenějšího okolí našeho bydliště. Nebylo tomu jinak ani v naší mateřské škole. Cílem naší cesty byla Lednice. Rodiče nám připravili batůžky s jídlem a pitím. Autobusem jsme se dopravili na náměstí a odsud pokračovali pěšky do zámeckého parku. Tady jsme si nejprve odpočinuli, občerstvili se svačinkou a načerpali tak sílu na další části našeho výletu. Nejprve jsme si udělali procházku zámeckým parkem, kolem nádherně rozkvetlých záhonů květin nejrůznějších barev, ochladili se u fontány, prohlédli si průčelí jednoho z nejkrásnějších zámků naší země. Následovala prohlídka zámeckého skleníku, jednoho z nejstarších dochovaných historických skleníků v Evropě. Obdivovali jsme tropické a subtropické rostliny, jako byly například palmy a kapradiny, pozorovali okrasné oranžové rybky v jezírcích, na chvíli se posadili a zrelaxovali na krásných lavičkách. Připadali jsme si tady jako na výpravě v deštném pralese. Pobyt v Lednici jsme zakončili návštěvou a posezením v cukrárně s kopečkem vynikající zmrzliny.

FOTOGALERIE: Výlet do Lednice