Aktivity Mládežnická

Červnová canisterapie

Červnová canisterapie byla poslední v tomto školním roce. Po přivítání jsme hned začali s aktivitami. Nejprve jsme Wookie házeli plyšový míč s rolničkou, procvičili jsme si tak hod do dálky, následovalo naše oblíbené podlézání pod pejskem. Z připraveného pytlíku jsme si postupně vytahovali barevné šátky, se kterými jsme si trošku zacvičili, mávali jsme jimi nejprve oběma rukama, poté jsme střídali pravou a levou ruku, po cvičení jsme šátky položili na odpočívající Wookie a věnovali se relaxaci. Krmení pejska dnes bylo o něco náročnější. Do připravené misky jsme nejprve pomocí lžiček nabírali jogurt, pamlsek ve formě pásku jsme museli nastříhat na kousky pomocí nůžek a vše jsme dozdobili malými granulemi ve tvaru kostiček. Wookinka byla celá nedočkavá  a podle toho, jak byla miska prázdná, jsme poznali, že jí námi připravená vydatná svačina moc chutnala. Lžíce od jogurtu jsme umyli a utřeli utěrkou do sucha. A potom už následovala překvapení. Od paní Hasilové jsme všichni obdrželi „Psí vysvědčení“ a parádní placku „Psí kamarád“. Jako poděkování za úžasnou spolupráci, krásné a pestré aktivity a příjemná setkání jsme paní canisterapeutku Renatu Hasilovou a její retrívří fenku Wookie obdarovali barevnými šerpami, které jsme jim navlékli. Už teď se moc a moc těšíme na další shledání v nadcházejícím školním roce.

FOTOGALERIE: Červnová canisterapie