Aktivity Mládežnická

Září 2024 - třída Sluníček

Začátek školního roku patří novým dětem, které začínají svoji předškolní docházku. Ty se postupně seznamovaly s prostředím mateřské školy, uspořádáním třídy, časovým rozvrhem dne, komunikačními kartami. Společně jsme si prošli dohodnutá pravidla, zapamatovali své školkové značky, svoji skříňku, kde máme uložené věci. Téma „Zahrádka plná vitamínů“ nás učilo poznávat a pojmenovávat jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, to, jak jsou důležité pro naše zdraví. Ovoce a zeleninu jsme si s pomocí paní učitelky rozpůlili, vnímali jsme jejich tvar, barvu, vůni a chuť. Rozpůlené plody jsme použili při výtvarném tvoření, namáčeli jsme je do barvy a otiskovali na papír. Při didaktické hře „Zavařujeme kompot“ jsme třídili obrázky ovoce a přiřazovali je obrázkům jednotlivých zavařovacích nádob. V dalším z týdnů jsme poznávali své tělíčko. Základní části těla jsme ukazovali a pojmenovávali, s pomocí obrázku hlavy jsme zkusili správně přiřadit části obličeje, učili se ošetřit zranění nalepením náplasti a obvázáním gázou, nejprve na plyšovém pejskovi, a poté na kamarádovi. Velmi jsme si užili otiskování našich chodidel a dlaní. Také jsme se seznamovali s funkcemi robotické myši a pejska.

FOTOGALERIE: Září 2024 - třída Sluníček