" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Mateřská škola a základní škola Břeclav, Herbenova, příspěvková organizace

zřizovaná Jihomoravským krajem

Aktivity Herbenova

Okresní kolo v recitaci

Škaredá předvelikonoční středa byla pro nás, naše žáky, žáky ze škol z Hustopečí a Mikulova, stejně jako pro jejich učitelky, pěkným dnem, kdy jsme si všichni spolu užili recitační soutěžení žáků základních škol speciálních i žáků obou stupňů škol základních. Všichni recitátoři byli perfektně připraveni a na pomyslných stupních vítězů se prostřídaly děti ze všech tří škol na základě hodnocení poroty složené z paní ředitelek. První tři místa byla odměněna diplomy a pěknými cenami. Zároveň všichni účastníci obdrželi za snahu a odvahu sladkou tatranku a jenom učitelé za výběr básní a jejich nácvik nedostali nic sladkého, protože stejnou radost jim udělali pořadatelé předáním hliněných a vypálených ptáčků z keramické dílny naší školy. A  já chci poděkovat všem, kteří se na přípravě i realizaci letošního ročníku recitační soutěže podíleli. Patří mezi ně i ti, kteří s žáky nacvičovali sborový zpěv. Patří tam i ti, kteří díky nácviku vystupovali v pěveckých zpestřovacích chvilkách mezi vyhodnocováním jednotlivých kategorií. 
Děkuji a všem přeji pěkné prožití Velikonoc.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii, nebo na odkaze zde.