Jak využívat svůj volný čas

Velká část dnešních dětí tráví spoustu času především na elektronických zařízeních, má potíže při běžné komunikaci a celkově se neumí přirozeně zabavit. Tato problematika se týká i našich žáků, a tak vznikla myšlenka k uskutečnění malého školního projektu Poznej sám sebe. Jeho cílem je ukázat dětem, jak smysluplně trávit svůj volný čas a vyhledávat takové aktivity, které je nejen baví, ale kde se také něco naučí a při kterých budou poznávat samy sebe i své spolužáky. To vše by mělo vést k lepší komunikaci mezi dětmi,  vzájemné toleranci, porozumění a zvládání řešení konfliktů. Do tohoto projektu se zapojilo asi deset dětí, které pod vedením čtyř pedagogů tráví společně sobotní dopoledne, a to jednou za měsíc. V sobotu 22. 6. jsme se sešli již potřetí. I předchozí dvě setkání byla zaměřena především na sportovní aktivity, ty naši žáci doslova milují, ale také spolu pekli či hráli společenské hry. Poslední sobota, ta předprázdninová, byla věnována „horolezectví". Počasí nám moc nepřálo, za vydatného deště jsme se ze školy přemístili do haly TJ Lokomotiva, kde na nás čekali dva příjemní instruktoři.  Oba se dětem intenzivně věnovali a učili je základům lezení. Všem žákům se podařilo zdolat alespoň jednu horolezeckou stěnu, ti zdatnější lezli opakovaně a na více stěnách. Výkony byly skvělé. Dopoledne jsme završili přehazovanou a opékáním špekáčků. To už nám zase počasí přálo a svítilo sluníčko.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fofogalerii nebo zde.