Malujeme a soutěžíme

Ke  konci školního roku nastává období, kdy jsou vyhodnocovány výtvarné soutěže, do kterých jsem zaslala výtvarná dílka našich žáků. Krásná umístění jsme získali v celostátní soutěži pro děti a mládež do 19 let  „Máme rádi přírodu“, která má dlouholetou tradici a pořádá ji Hnutí Brontosaurus již od roku 1992. Soutěž si klade za úkol v první řadě podpořit zájem o přírodu a péči o ni a je určena pro všechny milovníky přírody. Adriana a Honza získali cenu poroty a 1. místo ve své kategorii obsadil Pavel. A aby toho nebylo málo, tak jsme zabodovali i v soutěži, kterou vyhlásila Základní škola Slovácká Břeclav, a pokoušeli jsme se tvořit koláže. Porota, složená z břeclavských výtvarníků, ocenila práce Borise a Aničky a ti si odnesli  ze slavnostního vyhlášení vítězů diplomy a mnoho výtvarných potřeb, které jim poslouží k další tvorbě. Také XIX. ročník soutěže „Voda štětcem a básní“ vyhlášený Povodím Moravy je již uzavřen a vyhodnocen a letošní téma „Odkud voda pramení“ oslovilo i nás. Ruda a Petr, žáci 9. a 7. ročníku, obdrželi cenu generálního ředitele a cenu ŘSP. Z drobných dárků se mohou těšit i další mladí malíři, jejichž práce nás také reprezentovaly. Na průřez letošní tvorbou se můžete podívat ve fotogalerii.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fofogalerii nebo zde.