Cvičení v přírodě 2024

Podzimní dny bývají slunečné i zamračené. Každopádně jsou krásně barevné měnící se přírodou. Páteční den byl spíše deštivý, ale i tak jsme se všichni ze školy vypravili do přírody. Cílem našeho výletu bylo okolí řeky Dyje. Před čtrnácti dny by to nebylo kvůli vysoké hladině řeky a hrozícím záplavám možné. Mladší i některé starší děti se vydaly do areálu Na vodě, kde se mohly schovat před drobnými přeháňkami a v klidu posvačit. Přes "špicu" do Kančí obory zavítali ti zdatnější turisté. I tady jsme využili přístřešku u zdroje kojenecké vody, abychom se ochránili před dešťovými kapkami. Pro všechny děti si paní učitelky připravily zajímavé povídání o podzimní přírodě. Po cestě žáci plnili různé úkoly, luštili, dešifrovali zprávu, počítali, zahráli si bingo a další drobné hry. Hlavně ale strávili dopoledne zdravým pohybem v přírodě.