Koncert Čarovná pastelka - Cesta kolem světa

Koncert Čarovná pastelka -  Cesta kolem světa

Naši žáci velmi rádi navštěvují všechna kulturní představení, která jim zpříjemní a oživí běžné školní dny. Čtvrteční návštěva břeclavského kina Koruna, kde jsme se společně zúčastnili výchovně vzdělávacího koncertu Čarovná pastelka, byla pro děti nejen hudebním zážitkem, ale také společenskou událostí. Svým chováním i zapojením do aktivit v průběhu koncertu děti prokázaly, že umí dodržovat daná pravidla. Samotný koncert byl pro děti nejen hudební záležitostí, ale díky průvodnímu slovu Čarovné pastelky, a také zpěváka, velmi poučný. V průběhu se děti dozvěděly zajímavosti o všech světadílech – kde kdo žije, jaké mají lidé v těchto místech zvyky nebo jaká zvířata zde můžeme vidět. K tomu všemu byla využita projekce a samozřejmě živá hudba ve stylu národů všech světadílů. Nejvíce se dětem líbily laserové efekty při písni z Antarktidy o tučňácích. Zde zazněl i dojemný příběh o důležitosti přátelství. Po celou dobu vystoupení se všichni s radostí zapojovali do pěveckých i rytmických aktivit. Děti byly odměněny omalovánkami a cédéčky. Podle usměvavých tváří si to všichni užili.