Mikulovský Bušmen 2024

Mikulovský Bušmen 2024: Mlhavé ráno a nové výzvy pro mladé závodníky

V předposlední úterý října 2024 se naši žáci opět zúčastnili tradičního orientačního závodu Mikulovský Bušmen, který se konal v malebném okolí Svatého kopečku v Mikulově. Počasí tentokrát přineslo mlhavé ráno s vlezlou vlhkostí, která se dostávala až za prsty, ale děti to nezastavilo. Aktivní pohyb a nadšení z atmosféry je rychle zahřály, a tak se do všech disciplín pustily s vervou.

Soutěžily celkem tři školy – Herbenka z Břeclavi, Mikulov a Hustopeče. Každá škola postavila dvě pětičlenná družstva. Naše děti si vedly skvěle, především ve vědomostních disciplínách, kde prokázaly hluboké znalosti a rychlé reakce. Nechyběly však ani fyzické úkoly a tradičně oblíbená střelba ze vzduchové pušky.

Naši závodníci letos dokázali získat dvě druhá místa, což je v konkurenci ostatních škol velkým úspěchem. Kromě diplomů si odnesli také sladké odměny a drobné věcné ceny. Mnozí z našich dětí se závodu účastnili poprvé, což přineslo nový náboj a svěží energii do celého týmu.

Celý den byl nejen o soutěžení, ale také o užívání si krásného podzimního dne a posilování týmového ducha. Děkujeme všem, kteří se na přípravě závodu podíleli, a těšíme se na další ročník Mikulovského Bušmena!